• Mogilno Sport
  • Mogilno Sport

Ścianka wspinaczkowa

Na parterze Hali Widowiskowo – Sportowej, w salce treningowej, znajduje się ściana wspinaczkowa z dwoma torami wspinaczkowymi i z miejscami kotwicznymi na linki asekuracyjne. Wysokość ścianki wynosi 5 m, a szerokość 2,5 m. Samodzielnie wspinać mogą się osoby posiadające dokument potwierdzający ukończenie kursu wspinaczki podpisany przez instruktora Polskiego Związku Alpinizmu. Osoby, które nie ukończyły kursu ze ścianki mogą korzystać tylko pod opieką jednego z Instruktorów, wskazanego przez Zarządcę Hali.

Wspinaczka to sport, który rozwija sprawność, kształtuje charakter, uczy współpracy i pozwala spełniać marzenia o tym, co wydaje się nam nieosiągalne.

Na zajęcia z Instruktorem mogą uczęszczać już dzieci w wieku pięciu, sześciu lat. Na ścianie potrzebne są umiejętności ruchowe, przynajmniej podstawowy zakres koordynacji ruchowej oraz świadomego planowania ruchu, a także zwinność i wytrzymałość mięśni. Ścianka wspinaczkowa jest więc dla wszystkich, oczywiście jeśli brak jest przeciwskazań zdrowotnych. Wspinanie na ściance nie wymaga większego treningu i przygotowania, wystarczą chęci i entuzjazm.

Nasi Instruktorzy pomogą w nauce niezbędnych technik oraz służą pomocą, będą asekurować każdego amatora wspinaczki. Efekty mogą zaskoczyć każdego, bo być może po raz pierwszy w życiu przyjdzie zmierzyć się z barierami i słabościami. Dla jednych może to być wysokość, dla innych strach przed niepowodzeniem. Zajęcia na ściance, to mała szkoła charakteru, szacunku i odpowiedzialności.

Rezerwacja oraz więcej informacji w Recepcji Hali Widowiskowo – Sportowej w Mogilnie oraz pod numerem telefonu  52 554  23 16.

Zapraszamy!

Mogilno Sport

Hala Widowiskowo - Sportowa

Mogilno Sport Sp. z o.o.

ul. Grobla 1b, 88-300 Mogilno

tel. recepcja: +48 52 554  23 16

tel. sekretariat: +48 52 554  23 16 wew. 107

tel. kręgielnia: +48 52 554 23 54

faks: +48 52 554 04 88

e-mail: mogilnosport@mogilnosport.pl