• Mogilno Sport
  • Mogilno Sport
  • Mogilno Sport

Grota solna

Grota Solna daje możliwość skorzystania z dobroczynnych właściwości soli. Panuje w niej specyficzny mikroklimat z wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. We wnętrzu Groty znajduje się tężnia. Spływająca po gałęziach tarniny solanka odparowuje, nasycając powietrze jodem. Dlatego poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją, powietrze w grocie nasycone jest, między innymi: jodem, potasem, wapniem i magnezem. Ten unikalny mikroklimat korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco, a czyste, zjonizowane powietrze poprawia stan zdrowia i wspomaga leczenie wielu chorób. Wygodne fotele, kojąca muzyka, świergot ptaków, szum wody spływającej po kamieniach, klimatyczny wystrój zaakcentowany specjalnie dobraną barwą świateł i łagodnym oświetleniem odprężają ciało i wyciszają umysł. Pobyt w grocie solnej pomaga osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego oraz zmęczenie i stany ogólnego wyczerpania. Zalecany jest również osobom zdrowym, bo wdychanie powietrza przesyconego minerałami wzmacnia organizm.

W Grocie Solnej ściany pomieszczenia zabudowane są z różnej wielkości kruchów solnych o pięknej bursztynowej barwie. Na podłodze znajduje się granulat solny. Na jednej ze ścian zmontowano tężnie solankową. Wszystko zbudowane zostało z materiałów naturalnych bez dodatków środków chemicznych szkodliwych dla zdrowia – sól w kamieniu, drewno nieimpregnowane i lepiszcze do klejenia soli na bazie środków ekologicznych. Grotę wyposażono w 6 leżaków z kocami. Panująca w środku temperatura nie przekracza 18oC.

Grota Solna jest miejscem relaksu i wyciszenia, z którego mogą korzystać wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Seanse rozpoczynają się o pełnej godzinie i trwają 40 minut. Na seanse należy przychodzić z 5-10 minutowym wyprzedzeniem, aby przygotować się do wizyty. Zalecamy ubrać sportowy strój lub wygodne luźne ubranie. Do groty można wejść w ochraniaczach na obuwie (można je zakupić w kasie). Na drzwiach do Groty Solnej znajduje się Regulamin, z którym należy zapoznać się przed rozpoczęciem seansu.

W przypadku występowania poniżej wymienionych schorzeń konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem specjalistą:

  • nadczynność tarczycy,
  • uczulenie na jod,
  • ostre stany gruźlicy i inne stany ostrych zapaleń,
  • zaawansowana choroba nowotworowa.

Więcej informacji w Recepcji Krytej Pływalni w Mogilnie oraz pod numerem telefonu  52 318 06 24.

Zapraszamy!

GROTA SOLNA CENNIK 2023

CENA

 

 
Bilet normalny 20 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet ulgowy* 15 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet dla 2 osób 30 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet dla 3 osób 37 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet dla 4 osób 44 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet dla 5 osób 51 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu
Bilet dla 6 osób 53 zł z Kartą Mogilno Sport – 10% rabatu

*Bilet ulgowy – przysługuje dzieciom i młodzieży do lat 18 (za każdorazowym okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej), emerytom i osobom niepełnosprawnym (za każdorazowym okazaniem legitymacji).

Karta Mogilno Sport – Karta ważna jest przez okres 12 miesięcy, licząc od daty zakupu i pierwszego doładowania konta przypisanego do karty kwotą 100 zł.  Minimalne doładowanie Karty wynosi obecnie 50 zł i przedłuża okres jej ważności o 12 miesięcy, licząc od daty doładowania, licząc od daty doładowania. Niewykorzystane środki na koncie nie podlegają zwrotowi. Regulamin: REGULAMIN DLA UŻYTKOWNIKÓW KARTY MOGILNO SPORT.

Seanse rozpoczynają się o pełniej godzinie i trwają 40 minut. Prosimy o przybycie 5-10 minut przed seansem.

Galeria

Mogilno Sport

Hala Widowiskowo - Sportowa

Mogilno Sport Sp. z o.o.

ul. Grobla 1b, 88-300 Mogilno

tel. recepcja: +48 52 554  23 16

tel. sekretariat: +48 52 554  23 16 wew. 107

tel. kręgielnia: +48 52 554 23 54

faks: +48 52 554 04 88

e-mail: mogilnosport@mogilnosport.pl